O mnie

Odkąd pamiętam fotografia zawsze była obecna w moim życiu. Fotografował mój ojciec, potem starszy brat - była to fotografia dokumentująca nasze życie rodzinne. Jako mały chłopak pamiętam domową ciemnię i te emocje gdy powstawała odbitka. Dzięki czemu udokumentowana jest cała historia rodziny, w czarno-białych fotografiach. Potem jak większość osób z mojego rocznika (77) uczyłem się na podarowanym od ojca, aparacie Zenit E z obiektywem Helios 58/2.0. Pomagałem starszemu bratu wywoływać zdjęcia w domowej ciemni, a w końcu zacząłem sam eksperymentować.

Pod koniec szkoły podstawowej uczęszczałem na kółko fotograficzne prowadzone przez fotografika Mieczysława Wieliczko, któremu pragnę podziękować, gdyż część wskazówek pozostało w mojej głowie do dziś.

Wkraczając w dorosłość zacząłem fotografować świadomie i od tego czasu fotografia stała się pasją mojego życia. I do dnia dzisiejszego jestem w tym nałogu. Fotografia wciąga bardzo i już nie potrafię normalnie patrzeć na świat - wszystko to kadry i światło. W internecie występuję pod nickiem szwayko Trochę zdjęć umieszczałem w serwisach: DigitalFotoVideo